“Таке відчуття, що справді якісно почала жити у 2007 році, коли виграла у конкурсі “Перший крок до успіху”. Відчуття тоді були феєричні, бо познайомилася з відомими жінками-лідерами, які досягли значних успіхів у кар’єрі та соціальній діяльності, отримала знання для подальшого свого руху і, власне, сьогодні маю результат” - розповідає свою історію Евеліна Гурницька, переможниця програми у 2007 році.
НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ

НОВЕ В ІНТЕРНЕТ-ЖУРНАЛІ
15.02.2018
В «КОРИСНА ІНФОРМАЦИЯ ДЛЯ ДІВЧАТ» нові пропозиції та конкурси
20.11.2017
Результати конкурсу міні-грантів 2017
10.09.2017
Оголошення конкурсу міні-грантів 2017року
30.08.2017
Зустріч переможниць 2017 року в північному регіоніПодписаться на рассылку
КОНТАКТИ

Адреса: вул. Чорновола. 27, офіс 221, Київ, 01135
Тел.: (+380 44) 507-06-10
Ел. пошта: uwf@uwf.org.ua
Веб сторінка:  http://www.uwf.org.ua

Координатор Програми:

Анна Кононенко, a.kononenko@uwf.org.ua 

068 9102489

 

В рамках програми міні-грантів УЖФ, випускниці програми «Перший крок до успіху» надають менторську підтримку новим грантоотримувачкам – дівчатам, які перший раз виконують грантову діяльність.

 

Менторська підтримка є досить корисним та ефективним етапом  набуття нового досвіду, як для менторок, так і для дівчат, які перший раз реалізовують власний проект.

 

Ініціатива з менторської підтримки ставить своїм завданням не тільки допомогу молодим активісткам в реалізації конкретного проекту, налагодженні зв’язків, сприяння в досягненні вищого професійного рівня, але й розвитку жіночого руху в цілому: культивування «жіночого лідерства», зміцнення взаємопідтримки та розвитку діалогу дівчат в громадському секторі.

Пропонуємо наступну модель співпраці:

-          Менторка ініціює спілкування та спільну розробку найзручнішої схеми взаємодії. Грантоотримувачка та менторка складають перелік своїх очікувань від співпраці (в двох напрямках: реалізація проекту, особистісний розвиток) та обговорюють їх під час першої зустрічі.

-          Менторки надають особисте або дистанційне консультування на початку реалізації проекту, перед ключовими заходами та під час підготовки звітів.

-          Грантоотримувачки запрошують, а менторки, по-можливості, беруть участь в основних заходах проекту.

-          Співпраця триває протягом реалізації проекту, після чого і менторка, і грантоотримувачка зважують досягнення.

 

Пропоновані принципи співпраці у процесі наставництва:

  1. Принцип добровольної участі. Участь у проекті має бути погоджена двома сторонами.  Спілкування та зустрічі мають проходити у зручний час та в зручному місці.
  2. Принцип конфіденційності. Всі питання та бесіди є повністю конфіденційними. Інформація може бути відкритою за згодою сторін.
  3. Принцип прийняття рішення. Менторка має розуміти, що в її обов’язки не входить  прийняття рішення, виправлення помилок. Менторка не має впливати на процесс прийняття рішення, але має роз’яснити питання та заохотити до процессу обговорення шляхом передачі особистого досвіду.
  4. Принцип загального руху. Під час спілкування, планування, вирішення питань, не забувати що всі дії відбуваються заради підвищення професіоналізму кожної та посилення громадського молодіжного руху загалом.

 

В обов’язки протеже (грантоотримувачки) входить, в першу чергу, відповідальність за власний розвиток, тому протеже мають допомогти менторкам визначити які навички та якості вони хочуть в собі розвинути та чого чекають від співпраці.

 

Поведінка менторки, якої потрібно уникати:

- Прямі поради: Не дивлячись на самі добрі наміри, прямі порали в менторських стосунках можуть призвести до того, що відповдальність за прийняте рішення перейде до ментора, що відповідно подовдить процесс особистісного зросту.

- Пряма критика: За визначенням, критика оцінює та осуджує, тож прийнята критика може знизити самооцінку того, кого критикують. Ментору краще допомогти провести дослідження куди призведе план дій та визначити різниці між тим що є, і тим, що необхідно.

 

Ми усвідомлюємо, що наставництво - це розвиток стосунків, яке потребує часу, зусиль, взаємоповаги, щирості та зацікавленості з боку двох сторін. Ми сподіваємось, що протягом реалізації проекту пари зможуть налагодити співпрацю та спільна включеність в процес принесе позитивний досвід для кожної та посилить ефективність проекту.

 

Пропонуємо для ознайомлення сітку менторського зв’язку для грантерок 2014 року:

Прізвище та ім’я грантоотримувачки

Місто

Прізвище та ім’я

Менторки

Місто

1

Горяча Анна

 м. Житомир

Антонян-Шевчук Белла

 м. Житомир

2

Стрелець Вікторія

 Запорізька область, м. Токмак

Чубченко Катерина

Запорізька область, м. Токмак

3

Бондаренко Руслана

Київська обл., Білоцерківський р-н, с.  Степок

Бірюкова Вікторія

Київська обл., Білоцерківський р-н, с.  Степок

4

Пастриган Мар'яна

Ів.-Франківська обл., с. Грушка

Марків Марія

м.Івано-Франківськ

5

Костюк Ірина

м. Львів

Шегда Наталія

м. Львів

6

Філюта Катерина

Волинська обл., смт. Ратне

Котельникова Юлія

Волинська обл., смт. Ратне

 

 НОВЕ НА УКРАЇНСЬКОМУ ЖІНОЧОМУ ПОРТАЛІ
03.10.2017
Посол США в Україні зустрілася з грантерами проекту "Економічні можливості постраждалим від конфлікту" у Харкові
31.01.2017
УЖФ: проект USAID на Вінничині сприятиме створенню нових робочих місць для населення, що постраждали від конфлікту
28.09.2016
Презентація документального відео про жінок в АТО “Невидимий батальйон”
07.06.2016
УЖФ розпочинає практичну фазу пілотного проекту по примиренню ВПО та громад
Розробка сайтів MSGROUP