Марта Коломиєць: ...Ці дівчата дуже ідейні, вони зачаровані любов`ю, українською літературою, вони цитують поезію, вірять, що все можливо в цьому житті. Вони бачать більше, яскравіше й світліше. Знають історію, минуле, адже це необхідно для того, щоб створити майбутнє. Вони мріють не лише про особисте щастя, але про покращення життя свого оточення, своєї громади.
НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ

НОВЕ В ІНТЕРНЕТ-ЖУРНАЛІ
12.03.2018
В «КОРИСНА ІНФОРМАЦИЯ ДЛЯ ДІВЧАТ» нові пропозиції та конкурси
20.11.2017
Результати конкурсу міні-грантів 2017
10.09.2017
Оголошення конкурсу міні-грантів 2017року
30.08.2017
Зустріч переможниць 2017 року в північному регіоні



Подписаться на рассылку




КОНТАКТИ

Адреса: вул. Чорновола. 27, офіс 221, Київ, 01135
Тел.: (+380 44) 507-06-10
Ел. пошта: uwf@uwf.org.ua
Веб сторінка:  http://www.uwf.org.ua

Координатор Програми:

Анна Кононенко, a.kononenko@uwf.org.ua 

068 9102489

Події

 

Відбулась традиційна зустріч учасниць програми у 2014 році

Український Жіночий Фонд знову об’єднує молодих лідерок!
Традиційна щорічна зустріч переможниць конкурсу програми 2014 року та 5-денна школа посилення організаційної спроможності для учасниць мережі 2006-2013 років.


29 травня 2014 року

В Києві 29 травня відбулося відкриття дев`ятої урочистої зустрічі переможниць програми «Перший крок до успіху 2014». Разом із тим, паралельно була організована 5-ти денна школа для переможниць програми за період з 2006 по 2013 роки. Об`єднання цих заходів стало унікальною можливістю для обміну досвідом між цьогорічними переможницями та досвідченими активістками, що створило надзвичайну атмосферу та настрій.
Як завжди, на дівчат чекала насичена триденна програма: зустрічі з успішними жінками, круглі столи у комітетах  ВРУ, майстер-класи та тренінги, цікаві прогулянки та екскурсії. Загалом, кожний день розписаний майже похвилинно.


Перший день для переможниць 2014 року розпочався тренінгом на тему «Гендерної чуйності в громадському просторі», який проводила Наталія Орловська, практичний психолог та експерт з гендерних питань. Конструктивна розмова, практичні вправи та пояснення професіонала, дали змогу учасницям непросто зрозуміти саме значення «гендеру», а й буквально відчути  його дію на власному прикладі. Переосмислення причин гендерної дискримінації дали змогу побачити всі негативні наслідки нерозуміння та несприймання суспільством поняття «гендерної рівності».
«До цього часу, я навіть не задумувалася над тим, як багато вкладено в поняття «гендеру» і настільки це важливо для сучасного суспільства. Зустріч з пані Ольгою змінила моє розуміння. Тепер я чітко знаю, що суспільні стереотипи щодо соціальної ролі жінки – це лише історично прикріплені ярлики, які утискували права на самоствердження.  І в першу чергу нам потрібно зламати ці стереотипи в собі, щоб досягти поставлених цілей в самореалізації.» - Говорить Катерина Філюта,  учасниця з Волинської області.

В цей саме час в сусідній залі учасниці 5-денної Школи, які стали переможницями програми у попередні роки і нарізі вже створили власні організації або планують це зробити найближчим часом  поринули в ланцюжок з 15 майстер-класів та тренінгів. Цього дня їм вдалося познайомитися з можливостями співпраці з Компанією «Майкрософт Україна» та отримати поради від Ольги Веснянки – журналістки, правозахисної активістки та незалежної тренерки.

Пізніше всі учасниці цьогорічної програми мали змогу поспілкуватися з народними депутатками ВРУ Ольгою Бельковою  та Лілією Гриневич. Зустріч проходила в Комітеті з питань верховенства права та правосуддя, де активістки могли відчути всю атмосферу політичного життя. Загалом бесіда була досить конструктивною, депутатки охоче розповідали про власні історії успіху, давали практичні поради та налаштовували дівчат на те, що жінки мають величезний потенціал, щоб впливати на суспільні процеси. Як сказала пані Ольга: «Поки чоловіки говорять про великі речі, жінки роблять маленькі і цим самим змінюють світ.»
Закінчувався перший спільний день за дружньою вечерею, де учасниці могли більше познайомитися одна з одною, обговорити ідеї, поділитися власними враженнями.

30 травня 2014 року
Другий день передбачав не менш насичену програму. Паралельно в двох залах відбулись майстер-класи на теми:
-    Громадські ініціативи та співпраця зі ЗМІ;
-    Громадські ініціативи та соціальні мережі;
-    Освіта в області прав людини та участь молоді у розвитку молодіжної політики;
-    Інтерактивна презентація «Екологія. Факти людської діяльності»;
-    Використання міжнародного досвіду під час роботи над проектами.


Цього дня на кожну з «першачків» (так любляче називали переможниць 2014 року організатори) чекало особливе завдання – презентація власного проекту. А також зустрічі з Олесею Бондар – Директоркою Українського Жіночого Фонду, Мартою Коломієць та  Тетяною Ляховецькою, як засновниками програми «Перший крок до успіху». Спеціальним гостем на заході стала Ірина Данилевська, засновниця Українського Тижня Моди (Ukrainian Fashion Week).

«Із власного враження можу сказати, що «спілкування з такими відомими і успішними жінками підвищує впевненість, надихає, стає поштовхом до більш рішучих дій всупереч всім перешкодам. Кожна з дівчат взяла для себе певний урок, знайшла однодумців, колег, команду підтримки, яка допоможе в будь-яких починаннях щось змінити на краще». 
Підготувала Руслана Бондаренко (переможниця програми «Перший крок до успіху» 2014 року)


Пані Ірина надзвичайно щиро розповіла дівчатам свою особисту історію успіху та поділилася деякими секретами, які допомагають кожній активній жінці рухатися вперед.
-    Знайомтеся! Ми ніколи не знаємо, де й коли можемо зустрітися в майбутньому, тому використовуйте шанс вашої зустрічі по повній. Людина, яка є професійною та порядною, завжди досягне успіху в тій сфері, в яку вирішила вкладати ці професіоналізм та порядність. Особисто для мене дуже важливою є підтримка сім’ї. Для успішних проектів потрібна успішна команда. Зберігайте хороші стосунки з усіма, співпрацюйте та залишайтеся вірні своїм бажанням, - радила учасницям програми Ірина Данилевська.
«Шановна пані Ірино, хотілося б подякувати Вам за Вашу розповідь про «перші кроки до успіху» і перші поразки. Такі щирі розповіді вселяють надію на те що і я зможу!» - звернулась до пані Ірини учасниця зустрічі Ольга Добрякова.

Також цього дня дівчата презентували свої проекти, які й привели їх на зустріч переможниць програми «Перший крок до усміху». Традиційно, вони стосувалися найрізноманітніших соціальних проблем. Кожна з дівчат – натхненна й повна рішучості та готовності діяти. А той заряд ентузіазму, який, безсумнівно, кожна з них знайшла на цьому проекті, додасть їм ще більше сил та бажання змінювати цей світ на краще, починаючи із своєї невеличкої місцевої громади. Ця їхня перемога – це тільки перший, але далеко не останній крок до великих життєвих звершень.
Підготувала Вікторія Бірюкова (переможниця програми «Перший крок до успіху» 2007 року)

Цього року презентувати власні соціальні проекти випала можливість п’ятнадцяти учасницям з різних регіонів України, чиї ідеї виявилися, на думку експертів, найоригінальнішим та найбільш соціально значущими. При цьому сфери їх реалізації були надзвичайно різними: бізнес та політика, допомога дітям сиротам та освітні проекти допомоги школярам, молодіжні  ЗМІ та популяризація екологічної культури, соціальна допомога пенсіонерам і ще багато-багато цікавого.

31 травня 2014 року

Для переможниць конкурсу 2014 року – це був останній день на цій зустрічі, але одночасно він може бути одним з багатьох днів спільного руху для дівчат, які залишаться активними та будуть продовжувати співпрацювати з Українським Жіночим Фондом та мережею дівчат «Перший крок до успіху».
Молоді лідерки, які перший раз долучились до програми мали змогу пройти навчання на традиційному тренінгу з основ підготовки та написання проектів. Дякуючи Ларисі Магдюк тренінг був насичений не лише змістовним лекційним матеріалом, але й практичними доробками, які дівчата опрацьовували в малих групах, набуваючи нового досвіду.
В кінці цього дня дівчат традиційно запросили відвідали Пінчук-арт Центр, в якому можна «доторкнутися» до витворів сучасного мистецтва. Але перед цим, по завершенні тренінгу, Олеся Бондар, директорка Українського Жіночого Фонду презентувала програму міні-грантів для переможниць цьогорічного конкурсу, розповіла про можливості співпраці з УЖФ та яким чином надалі будуватимуться  стосунки між учасницями мережі та програмою «Перший крок до успіху». Програма знову наголошує: ми відкриті до співпраці, до пропозицій від дівчат щодо нових проектів та ініціатив, ми готові надавати консультаційну, методичну та фінансову підтримку небайдужим активними лідеркам, які готові долучитись до молодіжного жіночого руху України.
Триденна зустріч пролетіла як один день, наповнений новими знайомствами, новими враженнями та новими сподіваннями. Команда Українського Жіночого Фонду щиро бажає кожній з переможниць конкурсу нових перемог у Вашому лідерському просторі та громадській діяльності.

«Сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю. І дякую за "Перший крок до успіху" і за все, що ви робите для жінок України» Стефанія Вакуленко (м. Київ)

Третій та четвертий дні 5-денної школи посилення організаційної спроможності  ГО для учасниць мережі програми «Перший крок до успіху» 2006 – 2013 років з ранку і до самого вечора були наповнені тренінгами, семінарами та  майстер-класами.  Протягом двох днів дівчата обмінювались досвідом, думками, навіть відстоювали власні позиції у дискусіях.
31 травня говорили про «Гендер. Гендерні ролі. Гендерні аспекти роботи в громадському просторі». До проведення цієї частини навчання до дівчат долучились Наталья Тарасенко та Ольга Созоник (переможниці програми у 2008 році). Оля в нестандартній атр-терапевтичні техніці занурила присутніх у проблематику "гендерних ролей", а Наталя нагадала основи теорії гендеру в дії в громадському просторі. Певним напрацюванняс стала "мапа залученості", які учасниці склали у відповідності до своєї готовності долучатися до спільних ініціатив покращення ситуації "гендерної рівності на місцях".

Неочікуваним для учасниць моментом стала зустріч-дискусія «Прояви фемінізму в сучасному суспільстві» з Наталею Монаховою - викладачкою на факультеті культурології Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. Дехто погоджувався з виступом експерти, дехто не приймали досить категоричну позицію викладачки, але дискусія відбулась і продовжилась за чашкою кави. Були різні думки, але суть одна: «Ми всі є жінками, представницями громадського руху. Ми захищаємо права жінок та сповідуємо цінності гендерної рівності, обираючи для себе найбільш прийнятну форму активності».


1    червня 2014 року

В цей день більше уваги було приділено саме питанням організаційного розвитку, посилення спроможності громадських організацій, які представляли учасниці школи, або які планували найближчим часом створювати.  Завдяки гнучкому підходу тренерки Тетяни Литвинової за досить обмежений час вдалось поговорити про більшість питань, які турбували дівчат, серед яких: які існують стратегії розвитку організації; як втримати лідерство; ефективне командоутворення, робота з командою, залучення «правильних» людей тощо. Майстер-клас на тему «ІТ-технології для посилення ефективності роботи громадської організації» доповнив вже існуючі з знання та досвід дівчат щодо можливостей роботи з ІТ-технологіями.

Окрім зазначених тем, протягом всіх чотирьох днів відбувались майстер-класи від самих учасниць школи, під час яких дівчата презентували власні наробки, ділилися одна з одною порадами та пропонували певні інструменти та можливості для подальшого розвитку. Перелік запропонованих тем та матеріалів ми представимо окремим дописом. А наразі, дякуємо всім дівчатам, які виступили з ініціативою поділитись власним досвідом та напрацюваннями з мережею «Перший крок до успіху».


2 червня 2014 року
Зустріч з представниками та представницями  агенцій ООН в Україні

В понеділок представники агенцій ООН в Україні разом з учасницями Всеукраїнської молодіжної Програми «Перший крок до успіху» Українського Жіночого Фонду провели круглий стіл, під час якого
обговорювали важливість підтримки жіночих ініціатив, сприяння участі жінок в політичному житті країни та необхідність реагувати на актуальні виклики сьогодення.
 
Нузхат Ехсан, Представниця Фонду Народонаселення ООН в Україні зазначила, що «з метою вирішення важливих гендерних питань в країні дуже важливо чути голоси жінок в Україні і забезпечити залучення та  інтеграцію жінок і чоловіків в українському суспільстві на всіх рівнях».

Наталя Карбовська, Голова Правління Українського Жіночого Фонду, у привітальному слові розповіла, що для УЖФ стало важливим підтримувати не просто жіночий, а саме молодіжний жіночий рух в Україні, зазначила необхідність залучати молодих небайдужих та ініціативних жінок до розбудови гендерно збалансованого суспільства.

Учасниці молодіжної програми, які представляли різні міста України (Львів, Житомир, Маріуполь, Полтава, Каховка, Київ, Одеса та інші) розповіли про свої проекти та бачення того, що вони можуть робити, як впливати на вирішення зазначених питань в межах місцевих та міжрегіональних ініціатив.

Олег Вороненко, Радник з програмних питань Фонду Народонаселення ООН пояснив важливий вплив глобально узгоджених ініціатив, таких як Цілі Розвитку Тисячоліття або Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. А також у виступі зазначив: «ООН займається вирішенням глобальних питань, сприяє проведенню переговорів тощо.  Але, що дійсно змінює життя – це дії. Я хочу вам подякувати  за вогонь в ваших очах, за бажання діяти та змінювати життя. Дай вам Бог в тому сили!»

Через заохочення гендерної рівності в якості рушійної сили економічної конкурентоспроможності і соціального забезпечення, система ООН в Україні працює на підтримку громадянського суспільства, приватного сектора і державних інститутів в Україні для забезпечення політичної, соціальної та економічної інтеграції жінок.

«Жінки в Україні мають величезний потенціал для розвитку їх лідерських навичок і забезпечення більш широкого представництва в центральних і місцевих державних органах влади, - сказала під час своєї промови Алессандра Тісо, Координатор системи ООН в Україні. - Я часто відвідую сайти проекту ООН і бачу там дуже сильних жінок-лідерок, але на рівні українського парламенту або уряду відсоток жінок, що займають керівні посади дуже низький".

Звертаючи свою промову до молодих жінок-лідерок та відповідаючи на запитання учасниць, пані Алессандра залишила декілька порад:
-    Треба проривати стелю! Виходити за рамки!
-    В будь якій проблемі шукайте можливості!
-    Завжди потрібно бачити зв’язок з більш широким контекстом. Чоловіки будуть намагатися «повернути нас на землю», але треба з пристрастю працювати там, де вам цікаво. Але завжди питання пов’язувати з великою картиною.
-    Потрібно користуватися посиланнями та мати доказову базу, посилатися на дослідження, оперувати фактами доказовості.

Український Жіночий Фонд висловлює подяку всім компаніям та організаціям, які підтримали проведення програми "Перший крок до успіху" в 2014 році та  сприяли розвитку громадської активності молодої хвилі активних дівчат та жінок України.                        

                                               Компанія «Кока-Кола Україна»
                                               Агенції ООН в Україні
                                               Програма академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні
                                               ГО «Ліга інтернів» (Асоціація випускників Програми стажування у ВРУ)                                                Компанія «Майкрософт Україна»
                                                Центр сучасного мистецтва «PinchukArtCentrе»
                                                Фонд МАМА КЕШ

 




Оголошення конкурсу міні-грантів 2017року
Зустріч переможниць 2017 року в північному регіоні
Зустріч переможниць 2017 року в західному регіоні
зустріч переможниць 2017 року в Східному регіоні
Зустріч переможниць 2017 року в Південному регіоні
Конкурс 2017 - триває
Як це буде у 2017 році
Установче засідання Координаційної Ради
Брошура "Успішні історії" випускниць програми "Перший крок до успіху"
Відбувся конкурс міні-грантів для переможниць програми 2016 року



НОВЕ НА УКРАЇНСЬКОМУ ЖІНОЧОМУ ПОРТАЛІ
03.10.2017
Посол США в Україні зустрілася з грантерами проекту "Економічні можливості постраждалим від конфлікту" у Харкові
31.01.2017
УЖФ: проект USAID на Вінничині сприятиме створенню нових робочих місць для населення, що постраждали від конфлікту
28.09.2016
Презентація документального відео про жінок в АТО “Невидимий батальйон”
07.06.2016
УЖФ розпочинає практичну фазу пілотного проекту по примиренню ВПО та громад
Розробка сайтів MSGROUP